piątek, 15 kwietnia 2011

Otoski

Juz kilka dni myślę nad rybkami do akwa - ale takimi by strat w krewetkach nie narobiły.. Większość opinii pokrywała się z tym co wyczytałem na forum (muszę pamiętać żeby jakiś banner wstawić) - czyli ,że otoski, microrasbory i tęczanki werneri.
Otoski praktycznie nie są spotykane w sklepach - co mnie nie dziwi, bo w większości sklepów spotykane są jedynie bojowniki i wszelkiej maści złote rybki. W edinburghu znalazłem jak do tej pory dwa sklepy ,które można nazwać akwarystycznymi. W tym jeden zaraz obok mojej pracy i w dodatku prowadzony min przez rozgarniętego polaka - miły facet :)
Właśnie dziś w tym sklepie zobaczyłem otoski - i kupiłem 5. Prawdopodobnie też tam zamówię małe razborki niebieskie do akwa - ale to za jakieś kilkanaście dni mam się zgłosić.
Właśnie wyczytałem , że otoski dość wrażliwe są na zmiany parametrów wody - trochę mnie to martwi, bo myślałem, że bezproblemowo zaaklimatyzują się w moim akwa. Jeśli to odporne osobniki to nie powinno być problemu, ale jeśli nie to ponios.ę pierwszą porażkę .. szczególnie, że te rybki dziś do tego sklepu przyszły,więc już jeden szok za sobą mają..
Trzymajcie kciuki za Heńki. Nazwałem je heńki bo to imię pasuje mi do Helenki :]
Dobrej nocy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz